ana sayfa > 2005 öncesi, Dram - Gizem > Çarpışma – Crash

Çarpışma – Crash

Cumartesi, 09 Oca 2010 batuhaN yorum ekle yorumlara git

carpismaaaa-durmaizle

Tür : Dram
Gösterim Tarihi : 24 Haziran 2005
Yönetmen : Paul Haggis
Senaryo : Paul Haggis , Bobby Moresco
Görüntü Yönetmeni : James Muro , Dana Gonzales
Müzik : Mark Isham , Shani Rigsbee
Yapım : 2004, ABD / Almanya , 107 dk.

Oyuncular : Sandra Bullock (Jean) , Don Cheadle (Graham) , Matt Dillon (Memur Ryan) , Jennifer Esposito (Ria) , William Fichtner (Flanagan) , Brendan Fraser (Rick) , Terrence Howard (Cameron)

Filmin Konusu : Bir ev kadını ve uyuşturucu bağımlısı kocası… Birbirine aşık iki polis dedektifi… Afrika-Amerikalı bir yönetmen ve karısı… Meksikalı bir çilingir… İki araba hırsızı… Orta yaşlı Koreli bir çift ve çaylak bir polis…

Los Angeles’ın günlük monotonluğunda birbirinden habersiz yaşayan sıradan insanlar… 36 saat içinde birbirleriyle tanışırlar. Bu birbirinden farklı hayatları nasıl bir öykü bir araya getirir?

Irk farklılıklarının ne kadar önemsiz olduğunu, suçlu ve saldırganın, siyahla beyaz kadar yakın, bir o kadar da uzak, olduğunu savunan, doğruyla yanlışın görecesinde kaybolan bir film. Eleştirmenlerin büyük beğenisini toplayan filmde, insanlığın gölgesinde kalan gerçekler gün ışığına çıkıyor…

  1. okann
    Cumartesi, 09 Oca 2010 zamanında 19:26 | #1

    Mükemmel bir filmdir. Aldığı ödüllerden de kalitesi ortadadır!

  1. şimdilik geri bağlantı yok
Sitemizde bulunan filmlerin videoları çeşitli video paylaşım sitelerinde (movieshare,yahoo vb.) bulunmakta olup sitemizle hiç bir alakası yoktur bu yüzden sitemiz hiçbir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. Eğer filmlerin hak sahipleri isterlerse videolar kaldırılır. İletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.