ana sayfa > 2005 öncesi, Aksiyon - Macera > Hidalgo (Türkçe Dublaj)

Hidalgo (Türkçe Dublaj)

Pazar, 21 Şub 2010 batuhaN yorum ekle yorumlara git

hidalgo-durmaizle

Sinemalar : 6.3
IMDB : 6.6
Tür : Western / Aksiyon / Macera
Gösterim Tarihi : 30 Nisan 2004
Yönetmen : Joe Johnston
Senaryo : John Fusco
Görüntü Yönetmeni : Shelly Johnson
Müzik : James Newton Howard
Yapım : 2004, ABD , 136 dk.

Oyuncular : Viggo Mortensen (Frank Hopkins) , Zuleikha Robinson (Jazira) , Omar Sharif (Şeyh Riyadh) , Louise Lombard (Leydi Davenport) , Adam Alexi-Malle (Aziz) , Saïd Taghmaoui (Prens Bin Al Reeh) , Silas Carson (Katib) , Harsh Nayyar (Yusuf) , J.K. Simmons (Buffalo Bill Cody)

Filmin Konusu : Film çarpıcı Tarihi-Politik mesajlar vermekle beraber güzel bir aksiyonda sunuyor. İzleyenler çoğu diyecekki ne alaka tarih neyse de politika ile ne alakası var. Oradaki at yarışcısı bayanın esas görevi bölgedeki aşiretleri kullanarak, Osmanlı içerisindeki etnik unsurlar,bölgedeki tarihi oluşumlar ve bölgenin siyasi yapısı hakkında bilgi toplamak ve bunları İngiltere Kraliyet istihbaratına ulaştırmaktır. Zaten ileriki dönemlerde bu karakter ortadoğudaki birçok sınırın cetvelle çizilmesinde ve ülkemizin ırak sınırının düz araziden değilde tepelerden geçerek ileride petrole ulaşmasını engellemesiyle önümüze çıkacaktır. Filmdeki at yarışı ve yaşanan maceralar etkileyici idi ama süre uzun olmasa daha iyi olacaktı. İzlemenizi tavsiye ederim. İyi seyirler…


  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok
Sitemizde bulunan filmlerin videoları çeşitli video paylaşım sitelerinde (movieshare,yahoo vb.) bulunmakta olup sitemizle hiç bir alakası yoktur bu yüzden sitemiz hiçbir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. Eğer filmlerin hak sahipleri isterlerse videolar kaldırılır. İletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.