ana sayfa > 2007 Yılı, Dram - Gizem > Kaldırım Serçesi (Türkçe Dublaj)

Kaldırım Serçesi (Türkçe Dublaj)

Perşembe, 11 Mar 2010 batuhaN yorum ekle yorumlara git

Sinemalar : 6.5
IMDB : 7.6
Tür : Dram / Biyografi / Müzik
Gösterim Tarihi : 3 Ağustos 2007
Yönetmen : Olivier Dahan
Senaryo : Olivier Dahan , Isabelle Sobelman
Görüntü Yönetmeni : Tetsuo Nagata
Müzik : Christopher Gunning
Yapım : 2007, Fransa / İngiltere / Çek Cumhuriyeti
Süre : 140 dakika

Oyuncular : Marion Cotillard (Edith Piaf) , Sylvie Testud (Mômone) , Pascal Greggory (Louis Barrier) , Emmanuelle Seigner (Titine) , Jean-Paul Rouve (Louis Gassion)

Filmin Konusu : Annesini erken yaşta kaybedince babasının yanında oradan da bir genel eve düşen Piaf sokaklarda yaşamayı seçen, bir dostla neler yaratılabileceğini gösteren çılgın ve muzip bir kızdır. Hayatı bir gün sokakta şarkı söylerken tanıştığı bir yapımcı sayesinde değişir. Ve de dünyanın o sıralar en aranan sesi oluverir….

Müziklere tek kelimeyle muhteşem ötesi diyebilirim. Denecek de başka bir şey bulamıyorum. Nitekim filmin film olmasını saplayan en büyük etkenlerden biri olarak da görüyorum açıkçası. Sıkıcı olabilecek sahneleri çekilir yapmakla birlikte Piaf’ın o yıllara meydan okuyan yaşamını bir de şarkılar ve melodilerle anlamak mümkündü…
Senaryo her ne kadar biyografik bir şekilde işlenmiş olsa da başarılı bir biyografik film denebilir. Tıpkı kurgusu ve yönetmenliği gibi. Her ne kadar yönetmen ve senaryo, oyuncular ve de müziklerin bir hayli gerisinde kalmış olsa da… Durmaizle.net Sunar…

  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok
Sitemizde bulunan filmlerin videoları çeşitli video paylaşım sitelerinde (movieshare,yahoo vb.) bulunmakta olup sitemizle hiç bir alakası yoktur bu yüzden sitemiz hiçbir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. Eğer filmlerin hak sahipleri isterlerse videolar kaldırılır. İletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.