ana sayfa > 2005 öncesi, Dram - Gizem > Ölü Ozanlar Derneği (Türkçe Dublaj)

Ölü Ozanlar Derneği (Türkçe Dublaj)

Cumartesi, 20 Şub 2010 batuhaN yorum ekle yorumlara git

olu-ozanlar-durmaizle

Sinemalar : 7.5
IMDB : 7.8
Tür : Dram
Yönetmen : Peter Weir
Senaryo : Tom Schulman
Görüntü Yönetmeni : John Seale
Müzik : Maurice Jarre
Yapım : 1989, ABD , 128 dk.

Oyuncular : Robin Williams (John Keating) , Robert Sean Leonard (Neil Perry) , Ethan Hawke (Todd Anderson) , Josh Charles (Knox Overstreet) , Gale Hansen (Charlie Dalton) , Dylan Kussman (Richard Cameron) , Allelon Ruggiero (Steven Meeks) , James Waterston (Gerard Pitts) , Norman Lloyd (Bay Nolan)

Filmin Konusu : Çok güzel, sıcak ve eğitici bir film. bolca ders çıkarılacak sahnelere sahip. sadece robin williams’ın performansı için bile izlenebilir. onu ekranda görmek harika. çoğunluğu gençlerin oluşturduğu kadro başarılıydı. senaryo zaten çok güzel. neden bu insanlar iyi şeyler yapmaya çalışanlara hep karşılar. neden bu başarıyı, sağ duyuyu göremiyorlar. “meyve veren ağaç taşlanır” sözü burda devreye giriyor sanırım. ama robin amacına ulaşıyor. o, bir avuç öğrenciye de olsa kendini anlatıyor, onları etkiliyor. carpediem “seize the day” gününü kavra, anı yakala.. mutluluğun kaynağı belki de. ve robinin şu repliğine değinmeden geçemeyeceğim: “insanlar sadece hayallerinde özgür olur. bu her zaman böyleydi ve her zaman da böyle olacak……”

  1. ece günaydın
    Cuma, 03 Eyl 2010 zamanında 21:54 | #1

    harikaydı.hüzün ve ders verici..

  2. Salı, 07 Eyl 2010 zamanında 16:02 | #2

    robin williams gerçekten herzamankı gibi çok etkileyiciydii döktürmüş ne diyimm

  1. şimdilik geri bağlantı yok
Sitemizde bulunan filmlerin videoları çeşitli video paylaşım sitelerinde (movieshare,yahoo vb.) bulunmakta olup sitemizle hiç bir alakası yoktur bu yüzden sitemiz hiçbir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. Eğer filmlerin hak sahipleri isterlerse videolar kaldırılır. İletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.