ana sayfa > 2007 Yılı, Dram - Gizem, Tarih - Savaş > Özgürlüğün Rengi (Türkçe Dublaj)

Özgürlüğün Rengi (Türkçe Dublaj)

Cuma, 26 Şub 2010 batuhaN yorum ekle yorumlara git

Sinemalar : 6.3
IMDB : 7
Tür : Dram / Tarihi / Biyografi
Gösterim Tarihi : 27 Temmuz 2007
Yönetmen : Bille August
Senaryo : Greg Latter
Görüntü Yönetmeni : Robert Fraisse
Müzik : Dario Marianelli
Yapım : 2007, Almanya / Belçika / G. Afrika Cumhuriyeti / İngiltere / Lüksemburg
Süre : 140 dk

Oyuncular : Joseph Fiennes (James Gregory) , Dennis Haysbert (Nelson Mandela) , Diane Kruger (Gloria Gregory) , Shiloh Henderson (Brett Gregory) , Adrian Galley (Brigadier Kemp) , Faith Ndukwana (Winnie Mandela) , Terry Pheto (Zindzi Mandela)

Filmin Konusu : 1987 yılında fatih pelle,1992 yılında iyi niyetler filmleriyle Cannes film festivalinde iki kez ödül alan ender yönetmenlerden olan Bille August un filmi Bob Graham ve Bob Graham, James Gregory’ın romanından uyarlanan gerçek bir yaşam öyküsünü ilgi çekecibir halde sihir perdeye aktarmış güzel bir yapım…

Ülkede yaşayan zencilerin durmaksızın kötü muamele gördüğü ve iki ırkın arasında devlet eli ile çizilmiş derin bir ayrımın bulunduğu Güney Afrika’da yaşayan James Gregory (Joseph Fiennes) bir hapishanede gardiyanlık yapan sıradan bir askerdir. James ve karısı Gloria’nın (Diane Kruger) hayatı bir gün ansızın gelen bir terfi haberi ile değişir. James’in başka bir hapishaneye tayini çıkmıştır ve Nelson Mandela’nın (Dennis Haysbert) gardiyanlığını yapacaktır. Zencileri ülkeyi tehdit eden en önemli unsur olarak gören James’in fikirleri Mandela ile vakit geçirdikçe değişmeye başlar. James’in Mandela ve ailesine yakınlık gösterdiğini düşünen üsleri durumdan rahatsız olurlar. Mandela’nın 30 yıla yayılan özgürlük mücadelesi, James ve ailesi için de zorlu bir yolculuğa dönüşür. “GOODBYE BAFANA FİLMİ – ÖZGÜRLÜĞÜN RENGİ” bir adamın ve bir ülkenin değişim öyküsünü anlatan güçlü bir film….

 1. burzum
  Çarşamba, 04 Ağu 2010 zamanında 18:18 | #1

  Mrb paylaşım için teşükkür ederim güzel bir siteniz var.Film süperdi,herkese tavsiye ederim.İyi günler.

 2. DR.ARARAT
  Cuma, 06 Ağu 2010 zamanında 22:23 | #2

  çok güzel bir film.tesadüfen karşılaştım izlemeyenler için büyük kayıp

 3. creyzz
  Cumartesi, 14 Ağu 2010 zamanında 13:53 | #3

  emegi geçen tüm arkadaşlara teşekkür ederim gerçekten yapımı çok güzel olmuş ve izlenmesi gereken bir filim türkiye dede böyle ve bunun gibi filimler çekilmesini isteriz türk imzası taşıyan filim izlemekten gurur duyarız işallah yapımcılar böyle bir filimleri bizlerede zevkle izletmeyi nasip eylerler

 1. şimdilik geri bağlantı yok
Sitemizde bulunan filmlerin videoları çeşitli video paylaşım sitelerinde (movieshare,yahoo vb.) bulunmakta olup sitemizle hiç bir alakası yoktur bu yüzden sitemiz hiçbir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. Eğer filmlerin hak sahipleri isterlerse videolar kaldırılır. İletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.